Spolupráca s partnerskou školou v Havlíčkovom Brode
V dňoch 20.11.2025 a 21.11.2025 sa delegácia našej školy zúčastnila na odbornej konferencii v českom meste Havlíčkúv Brod. Odborná konferencia bola organizovaná našou spriatelenou školou, Strednou zdravotníckou školou a vyššou odbornou školou zdravotníckou, s ktorou spolupracujeme už jedenásty rok. Program konferencie zahŕňal množstvo zaujímavých tém z oblasti zdravotníctva.
Mgr. Magdaléna Vojtěchová, MBA nás zaujala prednáškou na tému „Mezigenerační konflikty na pracovišti“. Ponúkla možnosti, ako riešiť konflikty na pracovisku s prihliadnutím na rozdiely vo vnímaní miery zodpovednosti k práci. Poukázala na odlišnosť v komunikácii i hladinu odolnosti jednotlivých generácií.
Mgr. Ivana Dvořáčková, Ph.D., zástupkyňa námestníčky pre ošetrovateľskú starostlivosť z Fakultnej nemocnice Hradec Králové, nám opísala tri kazuistiky z práce súdneho znalca v oblasti ošetrovateľstva pod názvom „Míra právní zodpovědnosti za postupy a rozhodnutí“. Podčiarkla dôležitosť správneho vedenia zdravotníckej dokumentácie a nevyhnutnosť realizovať starostlivosť o pacienta v medziach svojich kompetencií.
Mgr. Ota Pavliš, PhD. nám priblížil históriu vzniku Centra biologickej ochrany v Těchoníně pod názvom: „Jak se z těchonínských kasáren stal výzkumák“ a pplk. MUDr. Rudolf Beňo opísal prácu špeciálnej nemocnice pre nebezpečné infekčné ochorenia, jedinečnej v strednej Európe, v prednáške „Centrum biologické ochrany v Těchoníně“.
Návšteva zástupcov našej školy sa niesla v priateľskom duchu a naša spolupráca naďalej pokračuje výmenným pobytom žiakov tretích ročníkov v júni 2026. Vtedy si šesť našich žiakov na týždeň vymení miesto so šiestimi „žákyňkami“ z Havlíčkovho Brodu. Výmenný pobyt rozšíri naše odborné obzory a zároveň spoznáme našich rovesníkov a získame nových priateľov. Tieto aktivity pomáhajú zlepšovať spoluprácu a upevňujú dobré vzťahy našich spriatelených národov.
20. 11. 2025 zorganizovala Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch besedu so slovenskou spisovateľkou Majkou Danihelovou a my sme veľmi radi, že sme sa mohli tejto besedy zúčastniť, konkrétne s triedami - I. PSB a I. PSC.
Dňa 19. novembra 2025 sa žiaci všetkých prvých ročníkov zúčastnili zaujímavej a mimoriadne poučnej preventívnej aktivity v Regionálnom osvetovom stredisku v Nových Zámkoch. Témou podujatia boli dnes mimoriadne aktuálne problémy – šikanovanie a kyberšikana.
Dňa 18. 11. 2025 sa naša Stredná zdravotnícka škola zapojila do celoslovenskej kampane Študentská kvapka krvi, ktorej cieľom je podporiť dobrovoľné darcovstvo krvi medzi mladými ľuďmi. Heslom aktuálneho ročníka je: „Odmakaj si to na transfúzke“, ktoré symbolizuje odvahu, solidaritu a ochotu pomôcť.

17. novembra pripravili členovia Školského parlamentu v spolupráci s tretiakmi našim prvákom tradičný rituál prijímania do radu žiakov SZŠ-EK Nové Zámky – imatrikuláciu.